| Specification | IPC3622LE-ADF28K-WP-L |
|---|---|
| Max Resolution | 2 MP |
| Sensor | 1/2.7″ CMOS |
| Min. Illumination | Color: 0.0003 Lux (F1.0, AGC ON) |
| Shutter | Auto/Manual, 1 to 1/100000 s |
| Adjustment Angle | Pan: 0°–360°, Tilt: 0°–75°, Rotate: 0°–360° |
| S/N Ratio | >52 dB |
| WDR | 120 dB |
| Focal Length | 2.8 mm |
| Iris Type | Fixed |
| Iris | F1.0 |
| Field of View (H) | 99.0° |
| Field of View (V) | 53.0° |
| Field of View (D) | 118.0° |
| DORI Detect | 45.0 m (147.6 ft) |
| DORI Observe | 18.0 m (59.1 ft) |
| DORI Recognize | 9.0 m (29.5 ft) |
| DORI Identify | 4.5 m (14.8 ft) |
| Supplemental Light | Warm light |
| Light Control | Auto/Manual |
| Illumination Distance | 30 m (98.4 ft) |
| Video Compression | Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG |
| H.264 Profile | Baseline / Main / High |
| Frame Rate | Main Stream: 1080P/720P up to 30 fps; Sub Stream: 720P/D1/640×360/2CIF/CIF up to 30 fps |
| Video Bit Rate | 128 Kbps to 6144 Kbps |
| U-code | Support |
| OSD | Up to 4 OSDs |
| Privacy Mask | Up to 4 areas |
| ROI | Support |
| Video Stream | Dual streams |
| Smart Illumination | Support |
| White Balance | Auto, Outdoor, Fine tune, Sodium lamp, Locked, Auto2 |
| Digital Noise Reduction | 2D/3D DNR |
| Flip | Normal, Flip vertical, Flip horizontal, 180°, 90° CW, 90° CCW |
| HLC / BLC | Support |
| Defog | Digital defog |
| Low Illumination Tech | ColorHunter with Wise-ISP |
| Basic Detection | Motion detection, Ultra motion detection, Tampering alarm, Audio detection |
| Edge Storage | MicroSD up to 512 GB |
| Network Storage | ANR, NAS (NFS) |
| Protocols | IPv4/IPv6, TCP/UDP, DHCP, PPPoE, RTP/RTSP, DNS, NTP, FTP, SMTP, HTTP/HTTPS, ONVIF, etc. |
| User Access | Up to 32 users (3 levels) |
| Security | HTTPS, TLS 1.2, password protection, authentication, access logs |
| Built-in Mic | Support |
| Network Interface | 1 × RJ45 10/100M Ethernet |
| Power | DC 12 V ±25%, PoE (IEEE 802.3af) |
| Power Consumption | Max. 2.6 W |
| Power Interface | Ø5.5 mm coaxial plug |
| Dimensions | Ø118 mm × 106 mm |
| Weight | 0.40 kg (0.88 lb) |
| Material | Metal + Plastic |
| Working Environment | -30 ℃ to 60 ℃, ≤95% RH |
| Storage Environment | -30 ℃ to 60 ℃, ≤95% RH |
| Surge Protection | 4 KV |
| Reset Button | Support |
| Certifications | CE, FCC, UL/CUL, RoHS, WEEE |
UNIVIEW IPC3622LE-ADF28K-WP-L 2MP Owlview Wise-ISP Fixed Warm Light Turret Network Camera
₨ 10,700 SHOP
• High quality image with 1080P, 1/2.7″ CMOS sensor and F1.0 large aperture lens
• 1080P (1920 × 1080)@30/25 fps; 720P (1280 × 720)@30/25 fps
• Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
• Supports ColorHunter with Wise-ISP technology, deeply optimizing color, detail, and smear effects in extremely low-light scenes
• 120 dB true WDR technology enables clear image in strong light scene
• Supports 9:16 corridor mode
• Built-in mic
• White light, up to 30 m (98.4 ft) warm light distance
• MicroSD, up to 512 GB
• IP67 protection
• Supports PoE power supply
• 3-axis
Categories: IP CAMERAS, UNIVIEW
Tags: 0.0003 lux camera, 2MP camera, 30m illumination camera, built-in microphone camera, CCTV system camera, ColorHunter camera, dome camera, H.264 camera, H.265 camera, IP CAMERA, IP67 surveillance camera, IPC camera, IPC3622LE-ADF28K-WP-L, Low Light Camera, MJPEG camera, Motion Detection Camera, network camera, ONVIF camera, Outdoor CCTV Camera, PoE camera, RJ45 Ethernet camera, SECURITY CAMERA, smart detection camera, surveillance camera, turret camera, Ultra 265 camera, ultra motion detection camera, warm light camera
Be the first to review “UNIVIEW IPC3622LE-ADF28K-WP-L 2MP Owlview Wise-ISP Fixed Warm Light Turret Network Camera” Cancel reply
Related products
Sale!
Sale!
Sale!
IP CAMERAS
UNIVIEW IPC3624LE-ADF28K-WP-L 4MP Owlview Wise-ISP Fixed Warm Light Turret Network Camera
₨ 15,000 SHOP
Sale!
CAMERA
Sale!
New Arrival
Sale!
Sale!









Reviews
There are no reviews yet.